Türkiyede Görsel Bilincin Oluşumu (Türkiyede Modern Kültürün Oluşumu, #1) Hasan Bülent Kahraman

ISBN:

Published:

Paperback

278 pages


Description

Türkiyede Görsel Bilincin Oluşumu (Türkiyede Modern Kültürün Oluşumu, #1)  by  Hasan Bülent Kahraman

Türkiyede Görsel Bilincin Oluşumu (Türkiyede Modern Kültürün Oluşumu, #1) by Hasan Bülent Kahraman
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 278 pages | ISBN: | 6.25 Mb

Hasan Bülent Kahraman, iki kurucu figür, imgeler ve kelimeler üzerinden modernleşme tecrübemize farklı bakış açıları getiriyor. Türkiyede Görsel Bilincin Oluşumu, iki cilt olarak tasarlanan projenin ilk ayağı. İkinci kitapsa, Türkiyede YazınsalMoreHasan Bülent Kahraman, iki kurucu figür, imgeler ve kelimeler üzerinden modernleşme tecrübemize farklı bakış açıları getiriyor. Türkiyede Görsel Bilincin Oluşumu, iki cilt olarak tasarlanan projenin ilk ayağı.

İkinci kitapsa, Türkiyede Yazınsal Bilincin Oluşumu. Bu iki titiz ve özgün çalışma Türkiyede Modern Kültürün Oluşumu üst başlığı altında birleşiyor.Görselliğin bize uzak, yabancı bir şey, görüntününse çok özgül bir uzmanlık alanı olduğunu düşündük. Fakat bütün olarak ele alındığında görsellik, gündelik hayatı ve bilincimizi en fazla belirleyen unsurdur. Bu kitap bu oluşumun tarihsel bağlamını Tanzimat ve sonrası oluşumları söz konusu ederek açıklama girişimidir...Türkiyedeki modernleşme konusunda oldukça farklı düşünüyorum.

Tanzimattan beri devam eden bu oluşun baştan başa bir görsel içeriğe, öze ve yapıya sahip olduğu kanısındayım: Türkiyede modernlik görselliği kurmadı. Görsellik modernliği kurdu.(Tanıtım Bülteninden)Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Türkiyede Görsel Bilincin Oluşumu (Türkiyede Modern Kültürün Oluşumu, #1)":


westcoastflawlessdjs.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us